Yazdır
Devimsel, güneş hücreleri, panelleri, şarj sistemleri, maksimum güç yakalayıcılar, eviriciler ve aküler gibi bir GES için gereken tüm alt donanımların projeye uygun olarak seçimi, satışı ve anahtar teslim montajına dek her aşamasında müşterilerine ekonomik ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Fotovoltaik sistemler ile aşağıdaki sistemlere ait projelendirme, parça satışı ve montaj süreçleri işletmemiz tarafından sektör lideri çözüm ortaklarımızla birlikte gerçekleştirilmektedir.

 

  • Şebeke İçi (On Grid) Sistemler

  • Şebeke Dışı (Off Grid) Sistemler

  • Solar Aydınlatma Sistemleri

Aküsüz şebeke içi sistemler fotovoltaik panellerden gelen enerjiyi doğrudan biçimlendirerek şebekeye aktarır. Dengeleme işlemli evirici tarafından gerçekleştirilir. Bu sistemler aşağıdaki unsurlardan oluşmaktadır;

 

A. Panel (PV)

B. Evirici

C. Şebekeye Satış Sayacı

D. Ev Panosu

E. Şebeke

F. Şebekeden eve alınan Elektrik Sayacı

G. Cihazlar


Akülü şebeke içi sistemler fotovoltaik panellerden gelen enerjiyi öncelikle bir aküde toplar. Gereksinime göre eviri tarafından dağıtımı gerçekleştirir. Akülü şebeke içi sistemler;

 

A. Panel (PV)

B. Regülatör

C. Akü

D. PV Bağlantı Kutusu

E. Kullanım

F. Evirici

G. Sayaç

 

unsurlarından meydana gelir.

 

12-24 V DC sistemlerde genelde 12 V veya 24 V DC cihazlar çalıştırılır. Örneğin 12 V DC Lamba, 12 V DC televizyon veya buzdolabı kullanılan ve elektriğin olmadığı yayla evleri, kamp yerleri, karavanlar ve teknelerde kullanılan sistemlerdir.

 

A. Panel (PV)

B. Solar Şarj Kontrol

C. Akü

D. Bağlantı Kutusu

E. Cihazlar

 

Elektriğin bulunmadığı noktalarda 220 V veya 380 V AC cihazlar çalıştırılması gerekiyor ise 220 V AC ve üstü  sistemlere başvurulur. Bu sistemlerle ilgili bir sınırlama yoktur. İhtiyaç duyulan her tür kapasiteye uygun proje gerçekleştirilebilir.

 

A. Panel (PV)

B. Solar Şarj Kontrol

C. Akü

D. Sinüs Dalga Evirici

E. Bağlantı Kutusu

F. Cihazlar


Paneller aracılığıyla güneş enerjisinden elde edilen doğru akım elektrik enerjisi, öncelikle regülatör aracılığıyla aküleri şarj etmek üzere kullanılır. Depolanan enerji evirici aracılığı şebeke elektriği ile aynı özellikte alternatif enerjiye çevrilir. Gündüz üretilen ve depolanan enerji 24 saat boyunca enerji ihtiyacını karşılar.

Sosyal Medya

Site Hakkında

2010 yılının Ocak ayında faaliyetlerine başlamış olan Devimsel adlı teknoloji firmasının kurumsal Internet sayfalarına hoş geldiniz!

Devimsel, Enerji, Tüketici Elektroniği, Taşıt ve Savunma alanlarında çeşitli projeler gerçekleştirmekte ve yenilikçi ürünler ortaya çıkarmaktadır. Adı geçen alanlarda gerçekleştirdiği AR/GE projeleri dışında akademi ve endüstrinin ihtiyaç duyduğu ileri teknoloji ürünlerin ithalatını ve satışını yapmaktadır.